RGT2012P-1271-B-T5
RGT2012P-1271-B-T5
RGT2012P-1271-B-T5
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RGT2012P-1271-B-T5
  • Description
    RES 1.27 KOHM 0.1% 1/10W 0805
  • Package
    0805 (2012 Metric)
  • Delivery Services
1.27 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
Quick Inquiry
RGT2012P-1271-B-T5
Manufacturer Susumu
Series
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr Susumu
Series RGT
Resistance 1.27 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)