RH100-40.000-15-F-3030-EXT-TR
RH100-40.000-15-F-3030-EXT-TR
RH100-40.000-15-F-3030-EXT-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RH100-40.000-15-F-3030-EXT-TR
  • Manufacturer
    Raltron Electronics
  • Description
    CRYSTAL 40.0000MHZ 15PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
40 MHz ±30ppm Crystal 15pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
RH100-40.000-15-F-3030-EXT-TR
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Raltron Electronics
Series RH100
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 40 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 15pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Raltron Electronics Raltron Electronics Raltron Electronics Raltron Electronics
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 40.0000MHZ 15PF SMD CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD