RK102PJ220CS
RK102PJ220CS
RK102PJ220CS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RK102PJ220CS
  • Manufacturer
    Samsung Electro-Mechanics
  • Description
    RESISTOR ARRAY SHORT-FREE & INV
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0404 (1010 Metric), Concave
  • Delivery Services
22 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Concave
Quick Inquiry
RK102PJ220CS
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Resistor Networks-Arrays -
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Series RK
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 22
Tolerance ±5%
Number of Resistors 2
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 4
Power Per Element 62.5mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Grade -
Qualification -
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0404 (1010 Metric), Concave
Supplier Device Package 0404
Size / Dimension 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm)