RK102PJ244CS
RK102PJ244CS
RK102PJ244CS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RK102PJ244CS
  • Delivery Services
240k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Concave
Quick Inquiry
RK102PJ244CS
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 240k
Tolerance ±5%
Number of Pins 4
Power Per Element 62.5mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package 0404
Size / Dimension 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm)