RM3216A-102/203-PBVW10
RM3216A-102/203-PBVW10
RM3216A-102/203-PBVW10
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RM3216A-102/203-PBVW10
  • Delivery Services
1k, 20k Ohm ±0.1% 83mW Power Per Element Voltage Divider 2 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 1206 (3216 Metric), Long Side Terminals
Quick Inquiry
RM3216A-102/203-PBVW10
Series RM
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Voltage Divider
Resistance (Ohms) 1k, 20k
Tolerance ±0.1%
Number of Pins 4
Power Per Element 83mW
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)