RNMF14FTD301R
RNMF14FTD301R
RNMF14FTD301R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RNMF14FTD301R
  • Description
    RES 301 OHM 1% 1/4W AXIAL
  • Delivery Services
301 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
Quick Inquiry
RNMF14FTD301R
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 301 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)