RP10-4815SA/N-HC
RP10-4815SA/N-HC
RP10-4815SA/N-HC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RP10-4815SA/N-HC
  • Description
    DC DC CONVERTER 15V 10W
  • Delivery Services
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 670mA 36V - 75V Input
Quick Inquiry
RP10-4815SA/N-HC
Manufacturer Recom Power
Series POWERLINE RP10-A (10W)
Packaging Tray
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 670mA
Power (Watts) 10 W
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Efficiency 90%
Package / Case 6-DIP Module
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.65" H (25.4mm x 25.4mm x 16.5mm)
Supplier Device Package -
Control Features Enable, Active Low
Base Product Number RP10-4815
Voltage - Isolation 1.6 kV
Description DC DC CONVERTER 15V 10W DC DC CONVERTER 15V 10W DC DC CONVERTER 15V 10W DC DC CONVERTER 15V 10W