RP10-4815SE/P-HC
RP10-4815SE/P-HC
RP10-4815SE/P-HC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RP10-4815SE/P-HC
  • Description
    DC DC CONVERTER 15V 10W
  • Delivery Services
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 670mA 36V - 75V Input
Quick Inquiry
RP10-4815SE/P-HC
Manufacturer Recom Power
Series POWERLINE RP10-E (10W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 670mA
Power (Watts) 10 W
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Efficiency 85%
Package / Case 6-DIP Module
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Supplier Device Package -
Control Features Enable, Active High
Base Product Number RP10-4815
Voltage - Isolation 1.6 kV