RSF1A-R82-JBW
RSF1A-R82-JBW
RSF1A-R82-JBW
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RSF1A-R82-JBW
  • Description
    RES 0.82 OHM 5% 1W AXIAL
  • Delivery Services
820 mOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Oxide Film
Quick Inquiry
RSF1A-R82-JBW
Series RSF
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 820 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.134" Dia x 0.354" L (3.40mm x 9.00mm)