RSF2B-220-JTW
RSF2B-220-JTW
RSF2B-220-JTW
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RSF2B-220-JTW
  • Manufacturer
    RCD Components
  • Description
    RES 22 OHM 5% 3W AXIAL
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Axial
  • Delivery Services
22 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Oxide Film
Quick Inquiry
RSF2B-220-JTW
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Through Hole Resistors -
Manufacturer RCD Components
Series RSF
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 22 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 3W
Composition Metal Oxide Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.213" Dia x 0.591" L (5.40mm x 15.00mm)