RWM08451502JB25E1
RWM08451502JB25E1
RWM08451502JB25E1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RWM08451502JB25E1
  • Manufacturer
    Vishay Sfernice
  • Description
    SFERNICE FIXED RESISTORS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Axial
  • Delivery Services
15 kOhms ±5% 11W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound
Quick Inquiry
RWM08451502JB25E1
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Through Hole Resistors -
Manufacturer Vishay Sfernice
Series RWM
Packaging Box
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 15 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 11W
Composition Wirewound
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.370" Dia x 1.803" L (9.40mm x 45.80mm)