S-1313B14-M5T1U3
S-1313B14-M5T1U3
S-1313B14-M5T1U3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    S-1313B14-M5T1U3
  • Description
    IC REG LINEAR 1.4V 200MA SOT23-5
  • Package
    SC-74A, SOT-753
  • Delivery Services
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA SOT-23-5
Quick Inquiry
S-1313B14-M5T1U3
Manufacturer ABLIC Inc.
Series S-1313
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.4V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.99V @ 100mA
Current - Output 200mA
Current - Quiescent (Iq) 1.35 µA
PSRR -
Control Features Enable
Protection Features Overcurrent, Thermal Shutdown
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)