S-1315C12-A6T2U3
S-1315C12-A6T2U3
S-1315C12-A6T2U3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    S-1315C12-A6T2U3
  • Description
    IC REG LINEAR 1.2V 200MA HSNT6-B
  • Package
    6-SMD, Flat Leads Exposed Pad
  • Delivery Services
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA HSNT-6-B
Quick Inquiry
S-1315C12-A6T2U3
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.665V @ 200mA
Current - Output 200mA
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
PSRR 65dB (1kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)