S-1333C19-A4T1U3
S-1333C19-A4T1U3
S-1333C19-A4T1U3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    S-1333C19-A4T1U3
  • Description
    IC REG LINEAR 1.9V 300MA HSNT4-A
  • Package
    4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
  • Delivery Services
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA HSNT-4-A
Quick Inquiry
S-1333C19-A4T1U3
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.9V
Voltage - Output (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) 0.43V @ 100mA
Current - Output 300mA
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
PSRR 70dB (1kHz)
Control Features Enable
Protection Features Overcurrent, Thermal Shutdown
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)