S-13R1G22-I4T1U3
S-13R1G22-I4T1U3
S-13R1G22-I4T1U3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    S-13R1G22-I4T1U3
  • Description
    IC REG LINEAR 2.2V 150MA SNT4A
  • Package
    4-SMD, Flat Leads
  • Delivery Services
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SNT-4A
Quick Inquiry
S-13R1G22-I4T1U3
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.2V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.28V @ 100mA
Current - Output 150mA
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
PSRR 70dB (1kHz)
Control Features Enable
Protection Features Overcurrent, Reverse Current, Thermal Shutdown
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)