S-1711A1515-M6T1U
Manufacturer
ABLIC Inc.Description
IC REG LIN 1.5V/1.5V 150MA SOT23
Datasheet
DatasheetPackage
SOT-23-6
Request for Quotation
S-1711A1515-M6T1U
lmages are for reference only.S-1711A1515-M6T1U
DatasheetSOT-23-6
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 150mA SOT-23-6
S-1711A1515-M6T1U
| Manufacturer | ABLIC Inc. |
| Series | S-1711 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Output Configuration | Positive |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 2 |
| Voltage - Input (Max) | 6.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.5V, 1.5V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Voltage Dropout (Max) | 0.58V @ 150mA, 0.58V @ 150mA |
| Current - Output | 150mA |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 µA |
| PSRR | 70dB (1kHz) |
| Control Features | Enable |
| Protection Features | Over Current |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |