S-19405A26A-K8T2U4
S-19405A26A-K8T2U4
S-19405A26A-K8T2U4
lmages are for reference only.
  • Part Number
    S-19405A26A-K8T2U4
  • Manufacturer
    ABLIC Inc.
  • Description
    LINEAR IC
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    8-WSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)
  • Delivery Services
Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-TMSOP
Quick Inquiry
S-19405A26A-K8T2U4
Get the Price Now!
Specifications
Category Integrated Circuits (ICs) - Power Management PMIC - Supervisors
Manufacturer ABLIC Inc.
Series S-19405
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Watchdog Circuit
Number of Voltages Monitored 1
Voltage - Threshold 2.6V
Output Open Drain or Open Collector
Reset Active High
Reset Timeout 8.7ms Minimum
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-WSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)