S-5844A55CD-I4T1U3
S-5844A55CD-I4T1U3
S-5844A55CD-I4T1U3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    S-5844A55CD-I4T1U3
  • Manufacturer
    ABLIC Inc.
  • Description
    THERMOSTAT OPEN DRAIN SNT4A
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, Flat Leads
  • Delivery Services
Thermostat Open Drain SNT-4A
Quick Inquiry
S-5844A55CD-I4T1U3
Get the Price Now!
Specifications
Category Sensors, Transducers - Temperature Sensors - Thermostats Solid State
Manufacturer ABLIC Inc.
Series S-5844A
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Trip Temperature Threshold -
Switching Temperature -
Accuracy ±2.5°C
Current - Output (Max) 10mA
Output Type Open Drain
Output -
Output Function /OverTemp
Selectable Hysteresis No
Features -
Voltage - Supply 1.65 V ~ 5.5 V
Current - Supply 180nA
Operating Temperature -40°C ~ 125°C