Part Number
S-77100A02-I8T1U4
Manufacturer
ABLIC Inc.Description
POWER SEQUENCER
Datasheet
DatasheetPackage
8-SMD, Flat Leads
In Stock
74,050 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

S-77100A02-I8T1U4
lmages are for reference only.S-77100A02-I8T1U4
POWER SEQUENCER
Datasheet8-SMD, Flat Leads
74,050 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

Power Supply Controller Power Supply Sequencer SNT-8A
S-77100A02-I8T1U4

| Category | Integrated Circuits (ICs) - Power Management PMIC - Power Supply Controllers-Monitors |
| Manufacturer | ABLIC Inc. |
| Series | S-77100 |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Applications | Power Supply Sequencer |
| Voltage - Input | - |
| Voltage - Supply | 2.2V ~ 5.5V |
| Current - Supply | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SMD, Flat Leads |
| Supplier Device Package | SNT-8A |
| Base Product Number | S-77100 |
| Grade | - |
| Qualification | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | S-77100A02-T8T1U4 | S-77100A01-I8T1U4 | S-77100A01-T8T1U4 | S-77100A11-I8T1U4 |
| Manufacturer | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | POWER SQUENCHER | POWER SQUENCHER | POWER SQUENCHER | POWER SEQUENCER |
| Series | S-77100 | S-77100 | S-77100 | S-77100 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |

Recommended Products












| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |