S-817A58APF-CVVTFU
S-817A58APF-CVVTFU
S-817A58APF-CVVTFU
lmages are for reference only.
  • Part Number
    S-817A58APF-CVVTFU
  • Manufacturer
    ABLIC Inc.
  • Description
    IC REG LINEAR 5.8V 75MA SNT4A
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, Flat Leads
  • Delivery Services
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 75mA SNT-4A
Quick Inquiry
S-817A58APF-CVVTFU
Get the Price Now!
Specifications
Manufacturer ABLIC Inc.
Series S-817
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 10V
Voltage - Output (Min/Fixed) 5.8V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.23V @ 10mA
Current - Output 75mA
Current - Quiescent (Iq) 2.5 µA
PSRR -
Control Features -
Protection Features Short Circuit
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)