S-818A22AUC-BGCT2G
Manufacturer
ABLIC Inc.Description
IC REG LINEAR 2.2V 100MA SOT89-5
Request for Quotation
S-818A22AUC-BGCT2G
lmages are for reference only.S-818A22AUC-BGCT2G
Delivery Services
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 100mA SOT-89-5
S-818A22AUC-BGCT2G
| Number of Regulators | 1 |
| Voltage - Input (Max) | 10V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.2V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Voltage Dropout (Max) | 0.87V @ 60mA |
| Current - Output | 100mA |
| Current - Quiescent (Iq) | 500 nA |
| PSRR | 45dB (100Hz) |
| Control Features | Enable |
| Protection Features | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |