SCC2220X103K202TG
SCC2220X103K202TG
SCC2220X103K202TG
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SCC2220X103K202TG
  • Manufacturer
    Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
  • Description
    CAP CER 10000PF 250V X7R 2220
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2220 (5750 Metric)
  • Delivery Services
10000 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Quick Inquiry
SCC2220X103K202TG
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Series SCC
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings X2
Applications Safety
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)