SDCL1005C27NJTDF
SDCL1005C27NJTDF
SDCL1005C27NJTDF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDCL1005C27NJTDF
  • Manufacturer
    Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
  • Description
    FIXED IND 27NH 300MA 700MOHM SMD
  • Package
    0402 (1005 Metric)
  • Delivery Services
27 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 700mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Quick Inquiry
SDCL1005C27NJTDF
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Series SDCL-D
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Type Multilayer
Material - Core Ceramic
Inductance 27 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 1.6GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)