SDQ25-R47-R
SDQ25-R47-R
SDQ25-R47-R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDQ25-R47-R
  • Manufacturer
    Eaton - Electronics Division
  • Description
    INDUCT ARRAY 2 COIL 392NH SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
Shielded 2 Coil Inductor Array 1.57 µH Inductance - Connected in Series 392 nH Inductance - Connected in Parallel 18.1mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 3.71 A Nonstandard
Quick Inquiry
SDQ25-R47-R
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Arrays-Signal Transformers -
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Series SDQ
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Number of Coils 2
Inductance - Connected In Parallel 392 nH
Inductance - Connected In Series 1.57 µH
Tolerance ±30%
Current Rating - Parallel 3.71 A
Current Rating - Series 1.86 A
Current Saturation - Parallel 6.43 A
Current Saturation - Series 3.21 A
DC Resistance (DCR) - Parallel 18.1mOhm
DC Resistance (DCR) - Series 72.5mOhm
Shielding Shielded
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height 0.098" (2.50mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute SDQ25-R47-R SDQ25-100-R SDQ25-100-R SDQ25-101-R
Part Number SDQ25-R47-R SDQ25-100-R SDQ25-100-R SDQ25-101-R
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 392NH SMD INDUCT ARRAY 2 COIL 9.8UH SMD INDUCT ARRAY 2 COIL 9.8UH SMD INDUCT ARRAY 2 COIL 98.57UH SMD