SDV1005S090C010YPTF
SDV1005S090C010YPTF
SDV1005S090C010YPTF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDV1005S090C010YPTF
  • Manufacturer
    Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
  • Description
    VARISTOR 160V 0402
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0402 (1005 Metric)
  • Delivery Services
130 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0402 (1005 Metric)
Quick Inquiry
SDV1005S090C010YPTF
Get the Price Now!
Specifications
Category Circuit Protection - Varistors-MOVs -
Manufacturer Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Series SDV
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Maximum AC Volts 6.4 V
Maximum DC Volts 9 V
Varistor Voltage (Min) 100 V
Varistor Voltage (Typ) 130 V
Varistor Voltage (Max) 160 V
Current - Surge -
Energy -
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency 1 pF @ 1 MHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)