SDWL1608CP10NGSTF
SDWL1608CP10NGSTF
SDWL1608CP10NGSTF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDWL1608CP10NGSTF
  • Manufacturer
    Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
  • Description
    FIXED IND 10NH 1.4A 48 MOHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0603 (1608 Metric)
  • Delivery Services
10 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.4 A 48mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Quick Inquiry
SDWL1608CP10NGSTF
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Series SDWL-CP
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ceramic
Inductance 10 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 48mOhm Max
Q @ Freq 49 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 4.3GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package 0603
Size / Dimension 0.067" L x 0.043" W (1.70mm x 1.10mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)