SFR25H0001501FR500
SFR25H0001501FR500
SFR25H0001501FR500
  • Delivery Services
1.5 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Quick Inquiry
SFR25H0001501FR500
Series SFR25H
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 1.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)