SJW20-24WSAB
SJW20-24WSAB
SJW20-24WSAB
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SJW20-24WSAB
  • Description
    2 MM W TO B CONNECTOR 24P HEADER
  • Delivery Services
Connector Header Through Hole 24 position 0.079" (2.00mm)
Quick Inquiry
SJW20-24WSAB
Series SJW
Packaging Bulk
Contact Type Male Pin
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Number of Positions 24
Number of Rows 2
Row Spacing - Mating 0.079" (2.00mm)
Shrouding Shrouded - 4 Wall
Mounting Type Through Hole
Contact Length - Mating -
Contact Length - Post 0.130" (3.30mm)
Overall Contact Length -
Insulation Height 0.346" (8.80mm)
Features -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Insulation Color White
Current Rating (Amps) 3A