SLPPI04-02-R33M-TR
SLPPI04-02-R33M-TR
SLPPI04-02-R33M-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SLPPI04-02-R33M-TR
  • Manufacturer
    Signal Transformer
  • Description
    HI POWER IND 0.33UH 7.0 MOHM 14
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
330 nH Shielded Molded Inductor 9 A 8.4mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
SLPPI04-02-R33M-TR
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Signal Transformer
Series SLPPI04
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Molded
Material - Core -
Inductance 330 nH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 9 A
Current - Saturation (Isat) 12A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 8.4mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute SLPPI04-02-R33M SLPPI04-02-R33M-TR SLPPI04-02-R12M SLPPI04-02-R12M
Part Number SLPPI04-02-R33M SLPPI04-02-R33M-TR SLPPI04-02-R12M SLPPI04-02-R12M
Manufacturer Signal Transformer Signal Transformer Signal Transformer Signal Transformer
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description HI POWER IND 0.33UH 7.0 MOHM 14 HI POWER IND 0.33UH 7.0 MOHM 14 HI POWER IND 0.12UH 3.5 MOHM 30 HI POWER IND 0.12UH 3.5 MOHM 30