SM3345JEW-48.0MDK
SM3345JEW-48.0MDK
SM3345JEW-48.0MDK
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SM3345JEW-48.0MDK
  • Manufacturer
    Pletronics, Inc
  • Description
    PLETRONICS SM33J SERIES IS A QUA
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
  • Delivery Services
48 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Quick Inquiry
SM3345JEW-48.0MDK
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Pletronics, Inc
Series SM33
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 48 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 7mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.032" (0.81mm)