SM5545JEW-75.0MDK
SM5545JEW-75.0MDK
SM5545JEW-75.0MDK
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SM5545JEW-75.0MDK
  • Manufacturer
    Pletronics, Inc
  • Description
    PLETRONICS SM55J SERIES IS A QUA
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    SMD 5mm x 3.2mm
  • Delivery Services
75 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable SMD 5mm x 3.2mm
Quick Inquiry
SM5545JEW-75.0MDK
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Pletronics, Inc
Series SM55
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 75 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 9mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SMD 5mm x 3.2mm
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)