SMB15J58CA-A
Manufacturer
Yenyo TechnologyDescription
TVS 1500W DIODE 58VWM Bi-Dir DO-
Datasheet
DatasheetPackage
DO-214AA, SMB
Request for Quotation
SMB15J58CA-A
lmages are for reference only.SMB15J58CA-A
DatasheetDO-214AA, SMB
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
93.6V Clamp 16.03A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
SMB15J58CA-A
| Category | Circuit Protection - Transient Voltage Suppressors TVS - TVS Diodes |
| Manufacturer | Yenyo Technology |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 58V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 64.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 93.6V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 16.03A |
| Power - Peak Pulse | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection | No |
| Applications | - |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |