SMF22CA-HF
SMF22CA-HF
SMF22CA-HF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SMF22CA-HF
  • Manufacturer
    Comchip Technology
  • Description
    DIODE TVS 200W 22V BI-DIRECTIONA
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    SOD-123F
  • Delivery Services
35.5V Clamp 5.63A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Quick Inquiry
SMF22CA-HF
Get the Price Now!
Specifications
Category Circuit Protection - Transient Voltage Suppressors TVS - TVS Diodes
Manufacturer Comchip Technology
Series SMF-HF
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS Compliant
Type Zener
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.63A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOD-123F
Supplier Device Package SOD-123FL
Base Product Number -
Unidirectional Channels -
Grade -
Qualification -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute SMF22CA SMF22CA SMF22CA SMF22CA
Part Number SMF22CA SMF22CA SMF22CA SMF22CA
Manufacturer Meritek MDD Littelfuse Inc. Diotec Semiconductor
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description TVS DIODE 22VWM 35.5VC TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMF TVS SOD123FL 22V 200W BIDIR TVS DIODE 22VWM 35.5VC SOD-123FL