SMF30A-T13
SMF30A-T13
SMF30A-T13
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SMF30A-T13
  • Manufacturer
    Littelfuse Inc.
  • Description
    TVS DIODE 30VWM 48.4VC SOD123FL
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    SOD-123F
  • Delivery Services
48.4V Clamp 4.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Quick Inquiry
SMF30A-T13
Get the Price Now!
Specifications
Category Circuit Protection - Transient Voltage Suppressors TVS - TVS Diodes
Manufacturer Littelfuse Inc.
Series SMF
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Zener
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.1A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)