SML-1840-01-18-K
SML-1840-01-18-K
SML-1840-01-18-K
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SML-1840-01-18-K
  • Manufacturer
    Fairview Microwave
  • Description
    LIMITER 2.92MM 18-40 GHZ 18 DBM
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2.92mm In-Line Module
  • Delivery Services
RF IC Limiter General Purpose 18GHz ~ 40GHz 1W Module
Quick Inquiry
SML-1840-01-18-K
Get the Price Now!
Specifications
Category RF and Wireless - RF Misc ICs and Modules -
Manufacturer Fairview Microwave
Series -
Packaging Bag
RoHS Status ROHS3 Compliant
Function Limiter
Frequency 18GHz ~ 40GHz
RF Type General Purpose
Secondary Attributes 1W
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case 2.92mm In-Line Module
Supplier Device Package Module
Base Product Number -
Grade -
Qualification -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute SML-1840-01-18-K SX1308P915GW STPTIC-82G2C4 SK-2+
Part Number SML-1840-01-18-K SX1308P915GW STPTIC-82G2C4 SK-2+
Manufacturer Fairview Microwave Semtech Corporation STMicroelectronics Mini-Circuits
RoHS Status ROHS3 Compliant RoHS Compliant ROHS3 Compliant
Description LIMITER 2.92MM 18-40 GHZ 18 DBM 915MHZ PICOCELL GATEWAY V1.0 DEV RF TUNABLE CAPACITORS 2X MLTPLR, OUTPUT 2-1000 MHZ