SP1812-333H
SP1812-333H
SP1812-333H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SP1812-333H
  • Description
    FIXED IND 33UH 408MA 1.2 OHM SMD
  • Delivery Services
33 µH Shielded Inductor 408 mA 1.2Ohm Max Nonstandard
Quick Inquiry
SP1812-333H
Material - Core Ferrite
Inductance 33 µH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 408 mA
Current - Saturation (Isat) 359mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute SP1812-333G SP1812-333G SP1812-333H SP1812-333J
Part Number SP1812-333G SP1812-333G SP1812-333H SP1812-333J
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan
RoHS Status RoHS non-compliant RoHS non-compliant RoHS non-compliant RoHS non-compliant
Description FIXED IND 33UH 408MA 1.2 OHM SMD FIXED IND 33UH 408MA 1.2 OHM SMD FIXED IND 33UH 408MA 1.2 OHM SMD FIXED IND 33UH 408MA 1.2 OHM SMD