SQF-S25M8-240G-AAC
SQF-S25M8-240G-AAC
SQF-S25M8-240G-AAC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SQF-S25M8-240G-AAC
  • Description
    SSD 240GB 2.5" MLC SATA III
  • Delivery Services
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC) 240GB SATA III 2.5"
Quick Inquiry
SQF-S25M8-240G-AAC
Manufacturer Advantech Corp
Series SQF-S25 830
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Memory Size 240GB
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor 2.5"
Speed - Read 540MB/s
Speed - Write 520MB/s
Voltage - Supply -
Type SATA III
Current - Max 2A
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Weight -
Size / Dimension 100.20mm x 69.85mm x 7.00mm