SQF-S25U4-128G-S9E
SQF-S25U4-128G-S9E
SQF-S25U4-128G-S9E
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SQF-S25U4-128G-S9E
  • Description
    SSD 128GB 2.5" MLC SATA III
  • Delivery Services
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC) 128GB SATA III 2.5"
Quick Inquiry
SQF-S25U4-128G-S9E
Manufacturer Advantech Corp
Series SQFlash 630
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Memory Size 128GB
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor 2.5"
Speed - Read 510MB/s
Speed - Write 190MB/s
Voltage - Supply -
Type SATA III
Current - Max -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Weight -
Size / Dimension 100.00mm x 69.90mm x 7.00mm