SQF-S25V4-512GCSBC
SQF-S25V4-512GCSBC
SQF-S25V4-512GCSBC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SQF-S25V4-512GCSBC
  • Description
    SQF 2.5" SATA SSD 640-C 512G 3D
  • Delivery Services
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) 512GB SATA III 2.5" 5V
Quick Inquiry
SQF-S25V4-512GCSBC
Manufacturer Advantech Corp
Series SQF-S25 840
Packaging Bulk
RoHS Status
Memory Size 512GB
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Form Factor 2.5"
Speed - Read 558.1MB/s
Speed - Write 300.5MB/s
Voltage - Supply 5V
Type SATA III
Current - Max -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Weight -
Size / Dimension 100.00mm x 69.85mm x 7.00mm