SW2-040120AI1NF
SW2-040120AI1NF
SW2-040120AI1NF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SW2-040120AI1NF
  • Manufacturer
    L3 Narda-MITEQ
  • Description
    IC RF SWITCH SPDT 12GHZ MODULE
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module, SMA Connectors
  • Delivery Services
RF Switch IC General Purpose SPDT Module
Quick Inquiry
SW2-040120AI1NF
Get the Price Now!
Specifications
Category RF and Wireless - RF Switches -
Manufacturer L3 Narda-MITEQ
Series -
Packaging Box
RoHS Status
RF Type General Purpose
Topology Absorptive
Circuit SPDT
Frequency Range 4GHz ~ 12GHz
Isolation -
Insertion Loss -
Test Frequency 12GHz
P1dB -
IIP3 -
Features -
Impedance -
Voltage - Supply 5V, 12V
Operating Temperature -
Package / Case Module, SMA Connectors
Supplier Device Package Module
Base Product Number SW2-040120
Mounting Type -
Grade -
Qualification -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute SW2-040120AI1NF SW2-040120AN1NF SW2-040120AN1NF SW2-040120AN2HM
Part Number SW2-040120AI1NF SW2-040120AN1NF SW2-040120AN1NF SW2-040120AN2HM
Manufacturer L3 Narda-MITEQ L3 Narda-MITEQ L3 Narda-MITEQ L3 Narda-MITEQ
RoHS Status
Description IC RF SWITCH SPDT 12GHZ MODULE IC RF SWITCH SPDT 12GHZ MODULE IC RF SWITCH SPDT 12GHZ MODULE IC RF SWITCH SPDT 12GHZ MODULE