SWPA6045S270MT
SWPA6045S270MT
SWPA6045S270MT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SWPA6045S270MT
  • Manufacturer
    Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
  • Description
    FIXED IND 27UH 1.65A 133MOHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
27 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.65 A 133mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
SWPA6045S270MT
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Series SWPA
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 27 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.65 A
Current - Saturation (Isat) 1.9A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 133mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 9.2MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)