Part Number
T2K110BJ104KB-T
Manufacturer
Taiyo YudenDescription
CAP ARRAY 0.1UF 25V X7R 0504
Datasheet
DatasheetPackage
0504 (1410 Metric)
In Stock
12,542 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

T2K110BJ104KB-T
lmages are for reference only.T2K110BJ104KB-T
CAP ARRAY 0.1UF 25V X7R 0504
Datasheet0504 (1410 Metric)
12,542 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

0.1µF Isolated Capacitor 2 Array 25 V X7R 0504 (1410 Metric)
T2K110BJ104KB-T

| Category | Capacitors - Capacitor Networks-Arrays - |
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | |
| Capacitance | 0.1µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Number of Capacitors | 2 |
| Circuit Type | Isolated |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0504 (1410 Metric) |
| Supplier Device Package | 0405 (1012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Base Product Number | T2K110BJ |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | T2K110BJ104KB-T | CKCL22X5R0J225M085AK | CA064C183K5RAC | W3A43C102K4T4A |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | TDK Corporation | KEMET | KYOCERA AVX |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | |||
| Description | CAP ARRAY 0.1UF 25V X7R 0504 | CAP ARRAY 2.2UF 6.3V X5R 0805 | .018UF 50.0V | CAP ARRAY |
| Series | - | CKC | - | * |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) | Bulk | Tape & Reel (TR) |

Recommended Products

| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |