T55A226M004C0500
Manufacturer
Vishay SpragueDescription
CAP TANT POLY 22UF 4V 1206
Datasheet
DatasheetPackage
1206 (3216 Metric)
Request for Quotation
T55A226M004C0500
lmages are for reference only.T55A226M004C0500
CAP TANT POLY 22UF 4V 1206
Datasheet1206 (3216 Metric)
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 1206 (3216 Metric) 500mOhm @ 100kHz
T55A226M004C0500
| Category | Capacitors - Tantalum Polymer Capacitors - |
| Manufacturer | Vishay Sprague |
| Series | vPolyTan™ T55 |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)--> |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Capacitance | 22 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 4 V |
| Type | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 500mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) |