T55T336M010C0200
T55T336M010C0200
T55T336M010C0200
lmages are for reference only.
  • Part Number
    T55T336M010C0200
  • Description
    CAP TANT POLY 33UF 10V 1411
  • Delivery Services
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 1411 (3528 Metric) 200mOhm @ 100kHz
Quick Inquiry
T55T336M010C0200
Series vPolyTan™ T55
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)-->
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)