Part Number
T60405R6126X013
Manufacturer
VACUUMSCHMELZEDescription
6126X013
Datasheet
DatasheetPackage
Vertical, 8 PC Pin
In Stock
86,474 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

T60405R6126X013
lmages are for reference only.T60405R6126X013
6126X013
DatasheetVertical, 8 PC Pin
86,474 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

350 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 400 Ohms @ 100 kHz 35A DCR 1.6Ohm
T60405R6126X013

| Category | Filters - Common Mode Chokes - |
| Manufacturer | VACUUMSCHMELZE |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| RoHS Status | |
| Filter Type | - |
| Number of Lines | 2 |
| Inductance @ Frequency | 350 µH @ 100 kHz |
| Current Rating (Max) | 35A |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 1.6Ohm |
| Voltage Rating - DC | - |
| Voltage Rating - AC | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 50°C |
| Ratings | - |
| Approval Agency | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.575" L x 0.866" W (40.00mm x 22.00mm) |
| Height (Max) | 1.587" (40.30mm) |
| Package / Case | Vertical, 8 PC Pin |
| Base Product Number | - |
| Impedance @ Frequency | 400 Ohms @ 100 kHz |
| Grade | - |
| Qualification | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | T60405R6126X212 | T60405R6126X216 | T60405R6122X008 | T60405R6122X039 |
| Manufacturer | VACUUMSCHMELZE | VACUUMSCHMELZE | VACUUMSCHMELZE | VACUUMSCHMELZE |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | |||
| Description | 6126X212 | CMC 1.28MH 16A 2LN 1.3K OHM TH | 6122X008 | 6122X039 |
| Series | - | - | - | - |
| Packaging | Box | Box | Box | Box |

Recommended Products



















| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |