T95S474K035CZSL
T95S474K035CZSL
T95S474K035CZSL
lmages are for reference only.
  • Part Number
    T95S474K035CZSL
  • Description
    CAP TANT 0.47UF 10% 35V 1507
  • Delivery Services
0.47 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V 1507 (3718 Metric) 9Ohm
Quick Inquiry
T95S474K035CZSL
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 9Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1507 (3718 Metric)
Size / Dimension 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.42mm)