TA-4.096MBE-T
Manufacturer
TXC CORPORATIONDescription
MEMS OSC XO 4.0960MHZ CMOS SMD
Datasheet
DatasheetPackage
4-SMD, No Lead
Request for Quotation
TA-4.096MBE-T
lmages are for reference only.TA-4.096MBE-T
MEMS OSC XO 4.0960MHZ CMOS SMD
Datasheet4-SMD, No Lead
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
4.096 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
TA-4.096MBE-T
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators - |
| Manufacturer | TXC CORPORATION |
| Series | TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | |
| Base Resonator | MEMS |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 4.096 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | CMOS |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 25mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |