TBL005A-500-15GY-2WT
TBL005A-500-15GY-2WT
TBL005A-500-15GY-2WT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TBL005A-500-15GY-2WT
  • Description
    TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 5.00,
  • Delivery Services
15 Position Wire to Board Terminal Block 45° (135°) Angle with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole
Quick Inquiry
TBL005A-500-15GY-2WT
Manufacturer Same Sky
Series TBL005A-500
Number of Levels 1
Positions Per Level 15
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation 45° (135°) Angle with Board
Current 15 A
Voltage 300 V
Wire Gauge 14-26 AWG
Color Gray
Operating Temperature -40°C ~ 105°C