TBL009-254-09GY-2GY
TBL009-254-09GY-2GY
TBL009-254-09GY-2GY
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TBL009-254-09GY-2GY
  • Description
    TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 2.54,
  • Delivery Services
9 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.100" (2.54mm) Through Hole
Quick Inquiry
TBL009-254-09GY-2GY
Manufacturer Same Sky
Series TBL009-254
Number of Levels 1
Positions Per Level 9
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 5 A
Voltage 150 V
Wire Gauge 18-26 AWG
Color Gray
Operating Temperature -40°C ~ 105°C