TBLH10V-350-15BK
Manufacturer
Same SkyDescription
I/C Rectangular
Request for Quotation
TBLH10V-350-15BK
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
15 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.138" (3.50mm) Through Hole
TBLH10V-350-15BK
| Category | Connectors, Interconnects - Terminal Blocks - Wire to Board |
| Manufacturer | Same Sky |
| Series | TBLH10V-350 |
| Packaging | Tray |
| RoHS Status | |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 15 |
| Pitch | 0.138" (3.50mm) |
| Mating Orientation | Vertical with Board |
| Current | 10 A |
| Voltage | 300 V |
| Wire Gauge | 16-24 AWG |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Termination | Screwless - Push Button Clamp |
| Features | - |
| Color | Black |
| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C |